Texas Instruments RR-IDISC-MR100-A
RR-IDISC-MR100-A picture photo
Mfg. Part Number
RR-IDISC-MR100-A
Manufacturer
Product Category
RFID Reader Modules
Brief Description
RFID M-RANGE RDR RS232 13.56MHZ
Datasheet Download
RR-IDISC-MR100-A.pdf
Availability of RR-IDISC-MR100-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR-IDISC-MR100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR-IDISC-MR100-A
Internal Part NumberEIS-RR-IDISC-MR100-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID Reader Modules
SeriesOBID® i-scan Multitag MR100
PackagingBulk
RF TypeRead / Write
Frequency13.56MHz
FeaturesISO15693
Package / Case145mm x 85mm x 31mm, RS232
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR-IDISC-MR100-A
Related LinksRR-IDISC, RR-IDISC-MR100-A Datasheet, Texas Instruments Distributor
RR-IDISC-MR100-A Details Description
Related parts for RR-IDISC-MR100-A
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
040 MLC MK-2 CAP HSG 8P datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 3MM STACK HGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf