Susumu RR0510P-332-D
RR0510P-332-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-332-D
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-332-D.pdf
Availability of RR0510P-332-D
QUANTITY
RR0510P-332-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-332-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-332-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-332-D
Related LinksRR0510, RR0510P-332-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-332-D Details Description
Related parts for RR0510P-332-D
RES SMD 2.32M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 18 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 408VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
MICRO 9POS SKT 8" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 198 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf