Susumu RR0816P-1873-D-27D
RR0816P-1873-D-27D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-1873-D-27D
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-1873-D-27D.pdf
Availability of RR0816P-1873-D-27D
QUANTITY
RR0816P-1873-D-27D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-1873-D-27D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-1873-D-27D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-1873-D-27D
Related LinksRR0816P-1, RR0816P-1873-D-27D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-1873-D-27D Details Description
Related parts for RR0816P-1873-D-27D
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
PIN RECPT .032/.046 DIA 0328 SER datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 163MA 7.5 OHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.5UH SMD datasheet.pdf
CARD MARKER VOLTAGE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf