Susumu RR0816P-2373-D-37D
RR0816P-2373-D-37D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2373-D-37D
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-2373-D-37D.pdf
Availability of RR0816P-2373-D-37D
QUANTITY
RR0816P-2373-D-37D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2373-D-37D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2373-D-37D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-2373-D-37D
Related LinksRR0816P-2, RR0816P-2373-D-37D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-2373-D-37D Details Description
Related parts for RR0816P-2373-D-37D
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC R6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 220PF 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 285MA 2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.6A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf