Susumu RR0816P-3163-D-49D
RR0816P-3163-D-49D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3163-D-49D
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3163-D-49D.pdf
Availability of RR0816P-3163-D-49D
QUANTITY
RR0816P-3163-D-49D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3163-D-49D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3163-D-49D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-3163-D-49D
Related LinksRR0816P-3, RR0816P-3163-D-49D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-3163-D-49D Details Description
Related parts for RR0816P-3163-D-49D
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMT datasheet.pdf
KIT DEMO 315MHZ BLACKBIRD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 75W 5V 15A datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 1068.5V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO201AD datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206 datasheet.pdf