Susumu RR0816P-3402-D-52C
RR0816P-3402-D-52C picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3402-D-52C
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3402-D-52C.pdf
Availability of RR0816P-3402-D-52C
QUANTITY
RR0816P-3402-D-52C Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3402-D-52C
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3402-D-52C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.016" (0.40mm)