Susumu RR0816P-823-B-T5
RR0816P-823-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-823-B-T5
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-823-B-T5.pdf
Availability of RR0816P-823-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-823-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-823-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR0816P-823-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-823-B-T5
Related LinksRR0816P-, RR0816P-823-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-823-B-T5 Details Description
Related parts for RR0816P-823-B-T5
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 12X2X5" 5A VFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf