Susumu RR0816Q-23R2-D-36R
RR0816Q-23R2-D-36R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-23R2-D-36R
Brief Description
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-23R2-D-36R.pdf
Availability of RR0816Q-23R2-D-36R
QUANTITY
RR0816Q-23R2-D-36R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-23R2-D-36R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-23R2-D-36R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-23R2-D-36R
Related LinksRR0816Q-2, RR0816Q-23R2-D-36R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-23R2-D-36R Details Description
Related parts for RR0816Q-23R2-D-36R
Connector Receptacle, Pass Through 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE 28MM OD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf