Susumu RR0816Q-39R2-D-58R
RR0816Q-39R2-D-58R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-39R2-D-58R
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-39R2-D-58R.pdf
Availability of RR0816Q-39R2-D-58R
QUANTITY
RR0816Q-39R2-D-58R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-39R2-D-58R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-39R2-D-58R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-39R2-D-58R
Related LinksRR0816Q-3, RR0816Q-39R2-D-58R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-39R2-D-58R Details Description
Related parts for RR0816Q-39R2-D-58R
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CNTRLR BUCK PWM 32-QFN datasheet.pdf
28 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf