Susumu RR0816Q-41R2-D-60R
RR0816Q-41R2-D-60R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-41R2-D-60R
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-41R2-D-60R.pdf
Availability of RR0816Q-41R2-D-60R
QUANTITY
RR0816Q-41R2-D-60R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-41R2-D-60R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-41R2-D-60R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-41R2-D-60R
Related LinksRR0816Q-4, RR0816Q-41R2-D-60R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-41R2-D-60R Details Description
Related parts for RR0816Q-41R2-D-60R
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-DIP datasheet.pdf
SEAL SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 1GB CLASS 6 SLC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO7 datasheet.pdf
BNC ASSYM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 100V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf