Susumu RR0816Q-52R3-D-70R
RR0816Q-52R3-D-70R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-52R3-D-70R
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-52R3-D-70R.pdf
Availability of RR0816Q-52R3-D-70R
QUANTITY
RR0816Q-52R3-D-70R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-52R3-D-70R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-52R3-D-70R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-52R3-D-70R
Related LinksRR0816Q-5, RR0816Q-52R3-D-70R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-52R3-D-70R Details Description
Related parts for RR0816Q-52R3-D-70R
BIT TORX T30 3.54" datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
FUSE SFE 32V 5PK CARD 14A datasheet.pdf
LT GRIND&BLEND DISC TSM 2" A CRS datasheet.pdf
TACHOMETER LED 8 CHAR 24V PNL MT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 100W datasheet.pdf