Susumu RR0816Q-86R6-D-91R
RR0816Q-86R6-D-91R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-86R6-D-91R
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-86R6-D-91R.pdf
Availability of RR0816Q-86R6-D-91R
QUANTITY
RR0816Q-86R6-D-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-86R6-D-91R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-86R6-D-91R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-86R6-D-91R
Related LinksRR0816Q-8, RR0816Q-86R6-D-91R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-86R6-D-91R Details Description
Related parts for RR0816Q-86R6-D-91R
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LMZF 7/11/135 3.5SW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 3000K 2X6 MCPCB datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf