Susumu RR1220P-1270-D-M
RR1220P-1270-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-1270-D-M
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-1270-D-M.pdf
Availability of RR1220P-1270-D-M
QUANTITY
RR1220P-1270-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-1270-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-1270-D-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-1270-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-1270-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-1270-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-1270-D-M
IC REG LDO 5V 3A TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 20AWG 600V WHITE 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 49MA 137 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf