Susumu RR1220P-163-B-T5
RR1220P-163-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-163-B-T5
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-163-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-163-B-T5
QUANTITY
RR1220P-163-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-163-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-163-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-163-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-163-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-163-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-163-B-T5
IC 4-20MA TRANSMITTER 14-SOIC datasheet.pdf
THYRISTR SIBOD 230V 250A DO201AD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 DUAL STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf