Susumu RR1220P-393-B-T5
RR1220P-393-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-393-B-T5
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-393-B-T5.pdf
Availability of RR1220P-393-B-T5
QUANTITY
RR1220P-393-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-393-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR1220P-393-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-393-B-T5
Related LinksRR1220P-, RR1220P-393-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-393-B-T5 Details Description
Related parts for RR1220P-393-B-T5
IC REG LDO -5V 0.2A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 32MHZ RRO 28HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CRYSTAL 3.686400 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf