Sullins Connector Solutions RSA15DTAI
RSA15DTAI picture photo
Mfg. Part Number
RSA15DTAI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RSA15DTAI.pdf
Availability of RSA15DTAI
QUANTITY
RSA15DTAI Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA15DTAI
Internal Part NumberEIS-RSA15DTAI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA15DTAI
Related LinksRSA1, RSA15DTAI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA15DTAI Details Description
Related parts for RSA15DTAI
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
IC QUAD RS485 DIFF DVR 20-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.800" 3/5MM 2L datasheet.pdf
COUPLING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf