| Internal Part Number | EIS-RSC07DREI-S93 | |
| Number of Positions | 14 | |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Features | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Color | Green | |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40 | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C | |
| Material - Insulation | Polyphenylene Sulfide (PPS) | |
| Read Out | Dual | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | RSC07DREI-S93 | |
| Related Links | RSC07D, RSC07DREI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor | |
 | MS32 5R020 | ICL 5 OHM 25% 20A 30MM | datasheet.pdf | |