Yageo RSF100JB-73-150K
RSF100JB-73-150K picture photo
Mfg. Part Number
RSF100JB-73-150K
Brief Description
RES 150K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF100JB-73-150K.pdf
Availability of RSF100JB-73-150K
QUANTITY
RSF100JB-73-150K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF100JB-73-150K
Internal Part NumberEIS-RSF100JB-73-150K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF100JB-73-150K
Related LinksRSF100JB, RSF100JB-73-150K Datasheet, Yageo Distributor
RSF100JB-73-150K Details Description
Related parts for RSF100JB-73-150K
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf