Stackpole Electronics Inc. RSF12GB8K20
RSF12GB8K20 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB8K20
Brief Description
RES MO 1/2W 8.2K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB8K20.pdf
Availability of RSF12GB8K20
QUANTITY
RSF12GB8K20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB8K20
Internal Part NumberEIS-RSF12GB8K20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB8K20
Related LinksRSF12, RSF12GB8K20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB8K20 Details Description
Related parts for RSF12GB8K20
ADAPTER PROGRAMMER 20-PLCC datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES 316 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8VSON datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf