Stackpole Electronics Inc. RSF12JAR120
RSF12JAR120 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JAR120
Brief Description
RES MO 1/2W 0.12 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JAR120.pdf
Availability of RSF12JAR120
QUANTITY
RSF12JAR120 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JAR120
Internal Part NumberEIS-RSF12JAR120
Standard Package2,000
SeriesRSF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JAR120
Related LinksRSF12, RSF12JAR120 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JAR120 Details Description
Related parts for RSF12JAR120
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.27MM TIN T/H datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8-MSOP datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 16POS M-F 2" datasheet.pdf
TXRX OPT 1X9 100MBPS DUPL ST SIP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADAU1761 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8LINE ESD 16UQFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf