Stackpole Electronics Inc. RSF12JB1R30
RSF12JB1R30 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JB1R30
Brief Description
RES MO 1/2W 1.3 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JB1R30.pdf
Availability of RSF12JB1R30
QUANTITY
RSF12JB1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JB1R30
Internal Part NumberEIS-RSF12JB1R30
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JB1R30
Related LinksRSF12, RSF12JB1R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JB1R30 Details Description
Related parts for RSF12JB1R30
FIXED IND 5.6UH 1.95A 65 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 920MA 280 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
60706-12 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
ARM OPERATING datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf