Stackpole Electronics Inc. RSF1FB931R
RSF1FB931R picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FB931R
Brief Description
RES MO 1W 931 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FB931R.pdf
Availability of RSF1FB931R
QUANTITY
RSF1FB931R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FB931R
Internal Part NumberEIS-RSF1FB931R
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FB931R
Related LinksRSF1F, RSF1FB931R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FB931R Details Description
Related parts for RSF1FB931R
CONN HEADER PA 6POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR QUAD 12-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 43POS THRUHL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 46VC SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
SWITCH LIM SPDT 10A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf