Stackpole Electronics Inc. RSF1GB13K0
RSF1GB13K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1GB13K0
Brief Description
RES MO 1W 13K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF1GB13K0.pdf
Availability of RSF1GB13K0
QUANTITY
RSF1GB13K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1GB13K0
Internal Part NumberEIS-RSF1GB13K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1GB13K0
Related LinksRSF1G, RSF1GB13K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1GB13K0 Details Description
Related parts for RSF1GB13K0
THERMISTOR PTC 250OHM 90DEG RAD datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER EZ EXTENDER datasheet.pdf
IC LINE DRV CMOS DIF 12CH 48SSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST 12.12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
708FXE2-ST-40 SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf