Yageo RSF200JB-73-270K
RSF200JB-73-270K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-270K
Brief Description
RES 270K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-270K.pdf
Availability of RSF200JB-73-270K
QUANTITY
RSF200JB-73-270K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-270K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-270K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-270K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-270K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-270K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-270K
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.6A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.2"L X 12"W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 170V 8A POWERFLAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf