Stackpole Electronics Inc. RSF2GB15K0
RSF2GB15K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GB15K0
Brief Description
RES MO 2W 15K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GB15K0.pdf
Availability of RSF2GB15K0
QUANTITY
RSF2GB15K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GB15K0
Internal Part NumberEIS-RSF2GB15K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GB15K0
Related LinksRSF2G, RSF2GB15K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GB15K0 Details Description
Related parts for RSF2GB15K0
IC FPGA 196 I/O 356BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE VAR HYPRABRUPT JUNC TUNING datasheet.pdf
MODULE I.MX51 600MHZ 512MB FLASH datasheet.pdf
IC MCU 64KB FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SBJ 2-10/15 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf