Stackpole Electronics Inc. RSF2GT150R
RSF2GT150R picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GT150R
Brief Description
RES MO 2W 150 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GT150R.pdf
Availability of RSF2GT150R
QUANTITY
RSF2GT150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GT150R
Internal Part NumberEIS-RSF2GT150R
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GT150R
Related LinksRSF2G, RSF2GT150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GT150R Details Description
Related parts for RSF2GT150R
DEV 80P6-B TO 40-PIN DIL STD PIT datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC RS232 5V DRVR 15KVESD 28-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 161.044MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC CPLD 768MC 7.5NS 484FPBGA datasheet.pdf
CONN ADAPTER 55P-55P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FO C/A LC BLU MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS .093 PANEL MNT datasheet.pdf