Stackpole Electronics Inc. RSF2JT2R20
RSF2JT2R20 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JT2R20
Brief Description
RES MO 2W 2.2 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JT2R20.pdf
Availability of RSF2JT2R20
QUANTITY
RSF2JT2R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JT2R20
Internal Part NumberEIS-RSF2JT2R20
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JT2R20
Related LinksRSF2J, RSF2JT2R20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JT2R20 Details Description
Related parts for RSF2JT2R20
CAP FILM 0.56UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
3M 5558 2MM-DISCS 100/PACK datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
CORD GRIP datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
DC-Coupled Demodulating 120 MHz Logarithmic Amplifier IC datasheet.pdf