Stackpole Electronics Inc. RSF3JT2K20
RSF3JT2K20 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JT2K20
Brief Description
RES MO 3W 2.2K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JT2K20.pdf
Availability of RSF3JT2K20
QUANTITY
RSF3JT2K20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JT2K20
Internal Part NumberEIS-RSF3JT2K20
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JT2K20
Related LinksRSF3J, RSF3JT2K20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JT2K20 Details Description
Related parts for RSF3JT2K20
TRANS PNP 80V 8A DPAK datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLUE 100' datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 2DIG 0.3 TH datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 48MHZ 24QFN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 6A 125V datasheet.pdf