Stackpole Electronics Inc. RSF3JT30R0
RSF3JT30R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JT30R0
Brief Description
RES MO 3W 30 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JT30R0.pdf
Availability of RSF3JT30R0
QUANTITY
RSF3JT30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JT30R0
Internal Part NumberEIS-RSF3JT30R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JT30R0
Related LinksRSF3J, RSF3JT30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JT30R0 Details Description
Related parts for RSF3JT30R0
MULTI-PAIR 26COND 28AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERT 6SON datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2377-16 datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC datasheet.pdf