Stackpole Electronics Inc. RSF3JT3K30
RSF3JT3K30 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JT3K30
Brief Description
RES MO 3W 3.3K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JT3K30.pdf
Availability of RSF3JT3K30
QUANTITY
RSF3JT3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JT3K30
Internal Part NumberEIS-RSF3JT3K30
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JT3K30
Related LinksRSF3J, RSF3JT3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JT3K30 Details Description
Related parts for RSF3JT3K30
ADAPTER DEVELOPMENT KIT datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
3.5 WTB WAFER ASSY RA 4CKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 33POS datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 22MH 1.8A VERT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf