Sullins Connector Solutions RSM12DRTN-S13
RSM12DRTN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DRTN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
RSM12DRTN-S13.pdf
Availability of RSM12DRTN-S13
QUANTITY
RSM12DRTN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DRTN-S13
Internal Part NumberEIS-RSM12DRTN-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DRTN-S13
Related LinksRSM12D, RSM12DRTN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DRTN-S13 Details Description
Related parts for RSM12DRTN-S13
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf