Stackpole Electronics Inc. RSMF12JB30R0
RSMF12JB30R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JB30R0
Brief Description
RES MO 1/2W 30 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12JB30R0.pdf
Availability of RSMF12JB30R0
QUANTITY
RSMF12JB30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JB30R0
Internal Part NumberEIS-RSMF12JB30R0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JB30R0
Related LinksRSMF12, RSMF12JB30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JB30R0 Details Description
Related parts for RSMF12JB30R0
CAP FILM 6200PF 3% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 4CHP 58V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN MOD 2 POS FEMALE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC AMP AUD DGTL 20W 2CH 48HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CPC SRS CONN KIT SIZE 13 9W datasheet.pdf