Stackpole Electronics Inc. RSMF12JT9K10
RSMF12JT9K10 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JT9K10
Brief Description
RES MO 1/2W 9.1KOHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF12JT9K10.pdf
Availability of RSMF12JT9K10
QUANTITY
RSMF12JT9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JT9K10
Internal Part NumberEIS-RSMF12JT9K10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JT9K10
Related LinksRSMF12, RSMF12JT9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JT9K10 Details Description
Related parts for RSMF12JT9K10
CONN EDGE MCA DUAL .050 120 POS datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
LOCATOR PLATE .050" SOCKET P50E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK 1U FOR FPS1000 TRIPL OUTPUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 600MA 640 MOHM datasheet.pdf