Stackpole Electronics Inc. RSMF1JB220R
RSMF1JB220R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JB220R
Brief Description
RES MO 1W 220 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JB220R.pdf
Availability of RSMF1JB220R
QUANTITY
RSMF1JB220R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JB220R
Internal Part NumberEIS-RSMF1JB220R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JB220R
Related LinksRSMF1, RSMF1JB220R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JB220R Details Description
Related parts for RSMF1JB220R
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .045DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 2A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 6 datasheet.pdf
LC-SC DUPLEX ASSEM 3M datasheet.pdf
RES SMD 1.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf