Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT4K70
RSMF2FT4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT4K70
Brief Description
RES METAL OX 2W 4.7K OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT4K70.pdf
Availability of RSMF2FT4K70
QUANTITY
RSMF2FT4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT4K70
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT4K70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT4K70
Related LinksRSMF2, RSMF2FT4K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT4K70 Details Description
Related parts for RSMF2FT4K70
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 7POS GOLD SMD datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH INCREMENT 500CPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
RES 887K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 19 DB DC 18GHZ datasheet.pdf