Stackpole Electronics Inc. RSMF2JA8R20
RSMF2JA8R20 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JA8R20
Brief Description
RES METAL OX 2W 8.2 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JA8R20.pdf
Availability of RSMF2JA8R20
QUANTITY
RSMF2JA8R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JA8R20
Internal Part NumberEIS-RSMF2JA8R20
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JA8R20
Related LinksRSMF2, RSMF2JA8R20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JA8R20 Details Description
Related parts for RSMF2JA8R20
CONN HEADER 40POS STR NO LATCH datasheet.pdf
MID-PLANE SHROUD RE TOOL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 10.5"L X 8.72"W datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 30A 26.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 24AWG TIN 4CKT datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf