Stackpole Electronics Inc. RSMF2JTR390
RSMF2JTR390 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JTR390
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.39 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JTR390.pdf
Availability of RSMF2JTR390
QUANTITY
RSMF2JTR390 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JTR390
Internal Part NumberEIS-RSMF2JTR390
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JTR390
Related LinksRSMF2, RSMF2JTR390 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JTR390 Details Description
Related parts for RSMF2JTR390
CONN HSG RCPT 79POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/SW MECH 16-SOIC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
RES 800 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf