Stackpole Electronics Inc. RSMF3JB300R
RSMF3JB300R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JB300R
Brief Description
RES METAL OX 3W 300 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JB300R.pdf
Availability of RSMF3JB300R
QUANTITY
RSMF3JB300R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JB300R
Internal Part NumberEIS-RSMF3JB300R
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JB300R
Related LinksRSMF3, RSMF3JB300R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JB300R Details Description
Related parts for RSMF3JB300R
FIXED IND 22UH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.5MM datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 60V 4SSOP SMD datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
220UF 10V 9.53X28.58 AXI datasheet.pdf