Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT12K0
RSMF3JT12K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT12K0
Brief Description
RES METAL OX 3W 12K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT12K0.pdf
Availability of RSMF3JT12K0
QUANTITY
RSMF3JT12K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT12K0
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT12K0
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT12K0
Related LinksRSMF3, RSMF3JT12K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT12K0 Details Description
Related parts for RSMF3JT12K0
WIRE PVDF INS 26AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf