Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT2R00
RSMF3JT2R00 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT2R00
Brief Description
RES METAL OX 3W 2 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT2R00.pdf
Availability of RSMF3JT2R00
QUANTITY
RSMF3JT2R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT2R00
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT2R00
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT2R00
Related LinksRSMF3, RSMF3JT2R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT2R00 Details Description
Related parts for RSMF3JT2R00
SCREWDRIVER SLOT 0.25X1.5MM 4.7" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 626K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
FFC ASSY ARINC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf