Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT910R
RSMF3JT910R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT910R
Brief Description
RES METAL OX 3W 910 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT910R.pdf
Availability of RSMF3JT910R
QUANTITY
RSMF3JT910R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT910R
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT910R
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT910R
Related LinksRSMF3, RSMF3JT910R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT910R Details Description
Related parts for RSMF3JT910R
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CORD NEM5-15P C-13 R/A 10' 18AWG datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 21.59MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPEA 24POS datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
SPEAKER - GRAND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf