Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT680R
RSMF5JT680R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT680R
Brief Description
RES METAL OX 5W 680 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT680R.pdf
Availability of RSMF5JT680R
QUANTITY
RSMF5JT680R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT680R
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT680R
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT680R
Related LinksRSMF5, RSMF5JT680R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT680R Details Description
Related parts for RSMF5JT680R
RES SMD 22K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 52.3OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=250FT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 26POS datasheet.pdf
CABLE 37COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
EVAL BOARD MEMS MIC INMP411 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 208 MOHM datasheet.pdf
RES 169 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf