Yageo RT0603BRD07130KL
RT0603BRD07130KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD07130KL
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD07130KL.pdf
Availability of RT0603BRD07130KL
QUANTITY
RT0603BRD07130KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD07130KL
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD07130KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD07130KL
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD07130KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD07130KL Details Description
Related parts for RT0603BRD07130KL
SURGE SUPP 65V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 1CH 6DFN datasheet.pdf
RES 882 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SMART CARD AFE DUAL 28TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.9V 4-USP datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf