Yageo RT0603BRD07330KL
RT0603BRD07330KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD07330KL
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD07330KL.pdf
Availability of RT0603BRD07330KL
QUANTITY
RT0603BRD07330KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD07330KL
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD07330KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD07330KL
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD07330KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD07330KL Details Description
Related parts for RT0603BRD07330KL
CONN RECEPT CPC 7POS STD SER 1 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASS34A/ AE34M / APR34 datasheet.pdf
RES 2 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/4W 1220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 42.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf