Yageo RT0603BRD0745R3L
RT0603BRD0745R3L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0745R3L
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0745R3L.pdf
Availability of RT0603BRD0745R3L
QUANTITY
RT0603BRD0745R3L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0745R3L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0745R3L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0745R3L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0745R3L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0745R3L Details Description
Related parts for RT0603BRD0745R3L
IC DELAY LINE 25NS 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER ZH SIDE 13POS 1.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO220-3 datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CIR 6C 6#16S FR PIN RECP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
PSU EXTERNAL 90W LEVEL VI datasheet.pdf