Yageo RT0603CRD071K33L
RT0603CRD071K33L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRD071K33L
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRD071K33L.pdf
Availability of RT0603CRD071K33L
QUANTITY
RT0603CRD071K33L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRD071K33L
Internal Part NumberEIS-RT0603CRD071K33L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRD071K33L
Related LinksRT0603CR, RT0603CRD071K33L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRD071K33L Details Description
Related parts for RT0603CRD071K33L
6 CONTACT PLUG W/PIN INSERT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 90 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 15.11MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A SOD57 datasheet.pdf