Yageo RT0603CRE07309RL
RT0603CRE07309RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603CRE07309RL
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603CRE07309RL.pdf
Availability of RT0603CRE07309RL
QUANTITY
RT0603CRE07309RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603CRE07309RL
Internal Part NumberEIS-RT0603CRE07309RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603CRE07309RL
Related LinksRT0603CR, RT0603CRE07309RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603CRE07309RL Details Description
Related parts for RT0603CRE07309RL
IC HOT SWAP PWR MGR 8VSSOP datasheet.pdf
IC DRVR QUAD LVDS 16-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 256CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE 5X20MM 1A 250V FST G datasheet.pdf
TXRX LIN BUS W/VOLT REG 8SO datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf