Yageo RT0603DRD07113KL
RT0603DRD07113KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603DRD07113KL
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603DRD07113KL.pdf
Availability of RT0603DRD07113KL
QUANTITY
RT0603DRD07113KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603DRD07113KL
Internal Part NumberEIS-RT0603DRD07113KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603DRD07113KL
Related LinksRT0603DR, RT0603DRD07113KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603DRD07113KL Details Description
Related parts for RT0603DRD07113KL
TWEEZER POINTED FINE 6 4.72" datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RELAY CONTACT 3PST 50A 280VAC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M25 datasheet.pdf
CABLE 9COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK N 50 OHM datasheet.pdf
EMS TAPE 6" 300M ROLL ENG datasheet.pdf
5600UF 16V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf