Yageo RT0603DRD0734R8L
RT0603DRD0734R8L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603DRD0734R8L
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603DRD0734R8L.pdf
Availability of RT0603DRD0734R8L
QUANTITY
RT0603DRD0734R8L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603DRD0734R8L
Internal Part NumberEIS-RT0603DRD0734R8L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603DRD0734R8L
Related LinksRT0603DR, RT0603DRD0734R8L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603DRD0734R8L Details Description
Related parts for RT0603DRD0734R8L
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MCU USB 32K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 350V datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/11/180 SN BK BX datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf