Yageo RT0603FRE07330RL
RT0603FRE07330RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0603FRE07330RL
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603FRE07330RL.pdf
Availability of RT0603FRE07330RL
QUANTITY
RT0603FRE07330RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603FRE07330RL
Internal Part NumberEIS-RT0603FRE07330RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603FRE07330RL
Related LinksRT0603FR, RT0603FRE07330RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0603FRE07330RL Details Description
Related parts for RT0603FRE07330RL
CONN TERM BLOCK 5MM 13 POS datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 12-10AWG #8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100X.200 datasheet.pdf
CONN PIN 16AWG CM-3 CRIMP SILVER datasheet.pdf
CONN FFC TOP 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
DDR II DIMM 240 POS ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf